Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 14 Aralık 2019 - Cumartesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.

MADDE 1- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI`nın, ALICI`ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. 

MADDE 2- SÖZLEŞME’NİN KURULMASI

2.1 ALICI SÖZLEŞME’Yİ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER. 

2.2 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞME İLE KARARLAŞTIRILAN EDİMLER ARASINDA HİÇBİR ORANSIZLIK BULUNMADIĞINI VE KARŞILIKLI EDİMLERİN İŞİN NİTELİĞİNE UYGUN OLDUĞUNU, SÖZLEŞME KONUSUNA GİREN İŞLEMLER KAPSAMINDA HERHANGİ BİR TECRÜBESİZLİKLERİNİN BULUNMADIĞINI KABUL EDERLER.

2.3 ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE, HİÇBİR GÜÇLÜK VEYA SIKINTI İÇİNDE OLMADAN, DÜŞÜNEREK, İSTEYEREK VE BİLEREK UYACAĞINI KABUL EDER.

2.4 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.

2.5 İŞBU SÖZLEŞME, EKLERİ VE ciceksatis.com ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER KAPSAMINDA TEDARİK EDİLEN BİLGİLER VE ELEKTRONİK VASITALARLA ONAYLANAN KONULAR KAMPANYALI SATIŞLARA İLİŞKİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’İN 6. MADDESİ’NİN GEREKLİLİKLERİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.

2.6 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERİNDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA HERHANGİ BİR HAKSIZ ŞART İÇERMEMEKTEDİR. HÜKÜMLER DÜRÜSTLÜK VE İYİNİYET KURALINA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEMEKTE OLUP TÜKETİCİNİN KORUNMASI MEVZUATINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

2.7 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ 6098 SAYILI YENİ BORÇLAR KANUNU HÜKÜMLERİ DE DİKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. YENİ BORÇLAR KANUNU’NUN 21. MADDESİNDE ÖNGÖRÜLEN BAĞLAYICILIK VE İÇERİK DENETİMİ ALICI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDEN HİÇBİRİ İŞBU SÖZLEŞME’NİN NİTELİĞİNE VE İŞİN ÖZELLİĞİNE YABANCI (ŞAŞIRTICI ŞARTLAR) NİTELİK TAŞIMAZ. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ OLUP BİRDEN ÇOK ANLAMI İFADE ETMEMEKTEDİR.

MADDE 3- SATICI BİLGİLERİ 

Ünvanı: Parlak Çiçek

Adresi: Bayrampaşa / İSTANBUL

Telefon: 0212 640 13 14

 

MADDE 4- ALICI(TÜKETİCİ) BİLGİLERİ 

Adı/Soyadı/Unvanı:

Adresi:

Telefon:

E-mail:

MADDE 5- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ 

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satış bedeli, ödeme şekli, Aşağıda belirtildiği gibidir:

Sözleşme Tarihi: Belirtilen Tarih

Ürünün Teslim Tarihi: .. Belirtilen Tarih

Teslim masraflarının tutarı : Belirlenen Ücret

Mal/Ürün/Hizmet Türü: Çiçek Gönderimi

Miktarı: Belirtilen Adet

Marka/Model:

Peşin TL. Satış Fiyatı(Vergiler Dahil): TL

MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER 

6.1 ALICI, Madde 5`te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre tüketiciye yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatılabilir.

6.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

6.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, SATICI’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

6.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.6 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.

6.7 ALICI`nın iş bu sözleşmedeki ödeme yükümünün herhangi bir şekilde gerçekleşmemesi halinde SATICI, tahsil edilemediği ürün bedelini, ürünün teslim günündeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede öngörülen faiz oranları üzerinden işletilecek faizi ile birlikte tahsili amacıyla icra takibi başlatılabilir, alacak davası açılabilir ve diğer hukuki yollara başvurabilir.

MADDE 7- CAYMA HAKKI 

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik`in Cayma Hakkı başlıklı 7.maddesi 4.fıkrası c bendine göre ; Tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre ALICI’nın veya SATICI’nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

Müsteri HizmetleriÇiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2019 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda Burçlar ve Çiçekler Facebook 
Ödeme Bitki Bakımı Twitter 
Güvenlik Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat 
Mesafeli Satış Sözleşmesi Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim Çiçek Yeri Seçimi  
Beylikdüzü çiçekçi Şirinevler çiçekçi Kağıthane çiçekçi Haseki çiçekçi Beyazıt çiçekçi Bahçeköy-Sarıyer çiçekçi Bebek çiçekçi Beşiktaş çiçekçi Kayaşehir çiçekçi Çemberlitaş çiçekçi Eminönü çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Haramidere çiçekçi Cerrahpaşa çiçekçi Unkapanı çiçekçi Okmeydanı çiçekçi Şişhane çiçekçi Edirnekapı çiçekçi Tophane çiçekçi Yakuplu çiçekçi Topkapı çiçekçi Topçular çiçekçi Seyrantepe çiçekçi Teşvikiye çiçekçi Fındıkzade çiçekçi Gürpınar çiçekçi Gültepe çiçekçi Elmadağ çiçekçi Samatya çiçekçi Mall of istanbul çiçekçi Bağcılar çiçekçi Güneşli çiçekçi Balmumcu çiçekçi Maslak çiçekçi Ortaköy çiçekçi Kemerburgaz çiçekçi Küçükçekmece çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Fulya çiçekçi Tozkoparan çiçekçi Halıcıoğlu çiçekçi Zeytinburnu çiçekçi Kumburgaz çiçekçi Mimaroba çiçekçi Galata çiçekçi Arnavutköy-Taşoluk çiçekçi İkitelli çiçekçi Fındıklı çiçekçi Ambarlı çiçekçi Avrupa Konutları Tem çiçekçi İstinye çiçekçi Ataköy çiçekçi Kumkapı çiçekçi Merter çiçekçi Karaköy çiçekçi Büyükdere-Sarıyer çiçekçi Sefaköy çiçekçi Cihangir-Beyoğlu çiçekçi Zincirlikuyu çiçekçi Güngören çiçekçi Davutpaşa çiçekçi Çiçek Siparişi çiçekçi Kıraç çiçekçi Balat çiçekçi Hasköy çiçekçi Nişantaşı çiçekçi Büyükçekmece çiçekçi Yenibosna çiçekçi Tekstilkent çiçekçi Esenkent çiçekçi Laleli çiçekçi Gaziosmanpaşa çiçekçi Harbiye çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Rumeli Hisarı çiçekçi Esenler çiçekçi Florya çiçekçi Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi BAĞCILAR çiçekçi Cağaloğlu çiçekçi Arnavutköy çiçekçi Sarıyer çiçekçi Cennet mah. çiçekçi Şirintepe çiçekçi Baltalimanı çiçekçi Alibeyköy çiçekçi Emirgan çiçekçi Gümüşsuyu-Taksim çiçekçi Bahçelievler çiçekçi Şişli çiçekçi Vadi istanbul çiçekçi Galatasaray çiçekçi Avcılar çiçekçi Yedikule çiçekçi Kabataş çiçekçi Karaköy çiçekçi Samatya çiçekçi Atışalanı çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Çağlayan çiçekçi Mimarsinan çiçekçi Küçükköy çiçekçi Yeşilköy çiçekçi Sultanahmet çiçekçi Dolapdere çiçekçi Bahçeşehir çiçekçi Arnavutköy-Bolluca çiçekçi İstoç çiçekçi Arnavutköy-Haraççı çiçekçi Firuzköy çiçekçi Gayrettepe çiçekçi Kocamustafapaşa çiçekçi Halkalı çiçekçi Kıraç çiçekçi Pangaltı çiçekçi Levent çiçekçi Cevizlibağ çiçekçi Akatlar çiçekçi Başakşehir çiçekçi Eyüp çiçekçi Sütlüce çiçekçi Hadımköy çiçekçi Fatih çiçekçi Yenikapı çiçekçi Kocatepe çiçekçi İstanbul çiçekçi Etiler çiçekçi Mecidiyeköy çiçekçi Tarabya çiçekçi Haznedar çiçekçi Sultançiftliği çiçekçi Zeyinburnu çiçekçi Yeşilpınar çiçekçi Kuruçeşme çiçekçi Şehremini çiçekçi Rami çiçekçi sultangazi çiçekçi Sefaköy çiçekçi Taksim çiçekçi Mahmutbey çiçekçi Bakırköy çiçekçi Boğazköy çiçekçi Osmanbey çiçekçi Maslak acıbadem çiçekçi Eyüp Park çiçekçi Beykent çiçekçi haliç kongre merkezi çiçekçi Yıldız çiçekçi Hisarüstü çiçekçi Çapa çiçekçi Ulus çiçekçi Maslak Acıbadem Hastanesi çiçekçi Ayazağa çiçekçi Beyoğlu çiçekçi Aksaray çiçekçi Esenyurt çiçekçi Çiçek dagitim bölgeleri
çiçekçi