Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 14 Aralık 2019 - Cumartesi
Bitki Bakımı
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.
Seralarda yetiştirdiğimiz ya da dışardan satın aldığımız İç mekan bitkilerini bulunduğunuz ortama götürdüğünüzde, bazılarının yapraklarının hızla sarardığını, çiçeklerinin solduğunu, uzun süre yaşamadığını görebilirsiniz. Bunların yaşanmaması için işte sizlere bitki bakımı için pratik ve kolay bilgiler sunuyoruz.

Özellikle ithal bitkilerde meydana gelen olumsuzlukları, aldığımız bitkinin kalitesine, satıcıların yanlış yönlendirmesine bağlar, problemler tekrar ettiğinde bitki almamaya karar veririz. Bitkilerin bozulmasının çeşitli nedenleri vardır. Ancak yetiştirdiğiniz bitkilerin her birinin özenli bakım gerektirdiğini unutmayın. İnsan isteklerine paralel ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmez. Konuşmamaları veya hızlı hareket edememeleri onların farklı ihtiyaçları olduğunu göstermez. Onlar için sevgi de bir besindir. Bazen saksıları ufak olduğu halde sadece sevgiyle büyüdükleri hayretle görülmüştür. Bitkiyi nereye koyacağımızı iyi bilmeli, onları uygun yerlere yerleştirmememiz gerekir. Doğru bitkiyi doğru yere koymazsak başarı sansımız oldukça azalır. Bitki hiçbir zaman koltuk, sandalye, vazo vs gibi istediğimiz köşeye koyabileceğimiz bir aksesuar değildir. Yeşil dostlarımızı seçerken ışık ve ısı şartlarını, bitkinin konulacağı yerin genişliği gibi etkenleri göz önünde bulundurmalıyız. Bütçemizi iyi belirlemeli ve karşımızdaki satıcıya ne istediğimizi tam olarak anlatmalıyız.

Bitki boyları aynı olsa bile fiyatlarında büyük farklılıklar olabilir. Örneğin 160- 170 cm yükseklikte üç köklü Dracaena marginata ile aynı boydaki, ancak daha yaşlı olan üç köklü Dr. Compacta arasında üç kat fiyat farkı vardır. Bitkiyi yerleştireceğimiz alan dar ise ve palmiyelerden hoşlanıyorsak, çabuk büyüyen ve genişleyen Areca yerine, daha ağır ve yayılmadan büyüyen Kentia seçilmelidir. Direkt güneş alan bir ortamda Kentia, Dracaena marginata yerine, yaprakları güneşe daha dayanıklı Ficus veya Yucca kullanılmalıdır. Kısmi gölge olan ortamlarda Ficus benjamin, Fujer, yani eğrelti türleri yerine, daha ağır büyüyen, kalın gövdeli, koyu yeşil, etli yapraklı bitkiler kullanılmalıdır. Salon bitkilerinin satın alındığı en uygun zaman, gelişme sezonları içinde iç ve dış ısının dengede olduğu ilkbahar ve sonbahar arasıdır. Kış aylarında seralardan 18-20 derecede ve nemli ortamlara alınan bitkiler, evlerin kuru ve sıcak havasında uzun süre bocalayacaktır. Isı farklılıklarının artmasıyla birlikte bozulma riski de artar. Soğuk veya sıcak hava da zararlıdır. Hava ister soğuk, ister sıcak olsun, araba içinde bırakılan bitkiler çok kısa sürede kararır, yanar ve ölür.Evlerdeki kuru havanın bitki üzerindeki olumsuzluğunu azaltmak için; satın alınan bitkinin yaprakları ve uçları yanık, kararmış, yırtılmış olmamalıdır. Yaprak üstünde veya gövdede hastalık belirtisi olabilecek yapışkan ve kabuğumsu oluşumlar bulunmamalı, goncalı bitkiler seçilmelidir.Özellikle kış aylarında alınan bitkilerde ilk bir hafta on gün içerisinde görülen alt yapraklardaki birkaç sararma ve dökülme, ortam değişikliği nedeniyle normaldir, dökülmeler bir iki hafta içinde yavaşlar ve biter. Eğer yeni çıkan yapraklarda da yanmalar oluyorsa, bakım hatası yapılmaktadır. Büyük olasılıkla ortam bitki için çok kurudur. Ortamın ısısı düşürülmeli ve yapraklarına duş yaptırmalıdır. Sararma ve kuruma devam ederse bitkiyi aldığınız yere başvurmalı ve yardım almalısınız. Aldığınız bitkinin kökleri saksı içini sarmış ve dışarı çıkmaya başlamışsa saksı hemen büyütülmelidir. Kökler saksı içini kaplamışsa, ancak yine de bitkiyi istediğiniz renkte ve yapıdaki bir başka saksıya geçirmek istiyorsanız, kökleri koparmadan, yaralamadan, saksı altına drenaj yaparak saksıyı değiştirebilirsiniz.

Müsteri HizmetleriÇiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2019 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda Burçlar ve Çiçekler Facebook 
Ödeme Bitki Bakımı Twitter 
Güvenlik Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat 
Mesafeli Satış Sözleşmesi Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim Çiçek Yeri Seçimi  
Ambarlı çiçekçi Zeytinburnu çiçekçi Zeyinburnu çiçekçi Küçükköy çiçekçi Yeşilpınar çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Kuruçeşme çiçekçi Sarıyer çiçekçi Edirnekapı çiçekçi Akatlar çiçekçi Pangaltı çiçekçi Sefaköy çiçekçi Bağcılar çiçekçi Hasköy çiçekçi Dolapdere çiçekçi Merter çiçekçi Arnavutköy-Bolluca çiçekçi Davutpaşa çiçekçi Eyüp çiçekçi Fulya çiçekçi Levent çiçekçi Ayazağa çiçekçi Bahçeşehir çiçekçi Avrupa Konutları Tem çiçekçi Kumkapı çiçekçi Maslak Acıbadem Hastanesi çiçekçi Harbiye çiçekçi Laleli çiçekçi Şirinevler çiçekçi Yenikapı çiçekçi Şişli çiçekçi Esenyurt çiçekçi Aksaray çiçekçi Nişantaşı çiçekçi Kocamustafapaşa çiçekçi Halkalı çiçekçi Taksim çiçekçi Gayrettepe çiçekçi Bebek çiçekçi Fındıkzade çiçekçi Kabataş çiçekçi Osmanbey çiçekçi Elmadağ çiçekçi Beşiktaş çiçekçi Teşvikiye çiçekçi Hadımköy çiçekçi Beyazıt çiçekçi Kağıthane çiçekçi Balat çiçekçi Eminönü çiçekçi Samatya çiçekçi Cihangir-Beyoğlu çiçekçi Haramidere çiçekçi Sultanahmet çiçekçi İstoç çiçekçi İstanbul çiçekçi Karaköy çiçekçi Kemerburgaz çiçekçi Rami çiçekçi Arnavutköy-Haraççı çiçekçi Şişhane çiçekçi Büyükçekmece çiçekçi Sefaköy çiçekçi Başakşehir çiçekçi Yenibosna çiçekçi Balmumcu çiçekçi Cevizlibağ çiçekçi Arnavutköy çiçekçi Hisarüstü çiçekçi Büyükdere-Sarıyer çiçekçi Çapa çiçekçi Kocatepe çiçekçi Şehremini çiçekçi Galatasaray çiçekçi Yedikule çiçekçi Mimarsinan çiçekçi Cennet mah. çiçekçi Gaziosmanpaşa çiçekçi Esenkent çiçekçi Mall of istanbul çiçekçi Yıldız çiçekçi Çiçek Siparişi çiçekçi Vadi istanbul çiçekçi Çağlayan çiçekçi Güngören çiçekçi Boğazköy çiçekçi Galata çiçekçi Çemberlitaş çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Şirintepe çiçekçi Cerrahpaşa çiçekçi Gürpınar çiçekçi Arnavutköy-Taşoluk çiçekçi Küçükçekmece çiçekçi Unkapanı çiçekçi Gümüşsuyu-Taksim çiçekçi Bakırköy çiçekçi Kıraç çiçekçi İstinye çiçekçi Güneşli çiçekçi Bahçelievler çiçekçi Kıraç çiçekçi Seyrantepe çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Sütlüce çiçekçi Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi haliç kongre merkezi çiçekçi Mimaroba çiçekçi Yeşilköy çiçekçi İkitelli çiçekçi Esenler çiçekçi Beylikdüzü çiçekçi Firuzköy çiçekçi Beyoğlu çiçekçi Kayaşehir çiçekçi Beykent çiçekçi Bahçeköy-Sarıyer çiçekçi Ortaköy çiçekçi Baltalimanı çiçekçi Sultançiftliği çiçekçi Mahmutbey çiçekçi sultangazi çiçekçi Karaköy çiçekçi Florya çiçekçi Fındıklı çiçekçi Atışalanı çiçekçi Haznedar çiçekçi Gültepe çiçekçi Yakuplu çiçekçi Samatya çiçekçi Eyüp Park çiçekçi Halıcıoğlu çiçekçi BAĞCILAR çiçekçi Haseki çiçekçi Okmeydanı çiçekçi Alibeyköy çiçekçi Maslak çiçekçi Tekstilkent çiçekçi Ulus çiçekçi Zincirlikuyu çiçekçi Avcılar çiçekçi Emirgan çiçekçi Etiler çiçekçi Rumeli Hisarı çiçekçi Ataköy çiçekçi Fatih çiçekçi Tarabya çiçekçi Cağaloğlu çiçekçi Kumburgaz çiçekçi Mecidiyeköy çiçekçi Tozkoparan çiçekçi Topçular çiçekçi Topkapı çiçekçi Tophane çiçekçi Maslak acıbadem çiçekçi Çiçek dagitim bölgeleri
çiçekçi