Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 22 Ocak 2020 - Çarşamba
Bitki Bakımı
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.
Seralarda yetiştirdiğimiz ya da dışardan satın aldığımız İç mekan bitkilerini bulunduğunuz ortama götürdüğünüzde, bazılarının yapraklarının hızla sarardığını, çiçeklerinin solduğunu, uzun süre yaşamadığını görebilirsiniz. Bunların yaşanmaması için işte sizlere bitki bakımı için pratik ve kolay bilgiler sunuyoruz.

Özellikle ithal bitkilerde meydana gelen olumsuzlukları, aldığımız bitkinin kalitesine, satıcıların yanlış yönlendirmesine bağlar, problemler tekrar ettiğinde bitki almamaya karar veririz. Bitkilerin bozulmasının çeşitli nedenleri vardır. Ancak yetiştirdiğiniz bitkilerin her birinin özenli bakım gerektirdiğini unutmayın. İnsan isteklerine paralel ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmez. Konuşmamaları veya hızlı hareket edememeleri onların farklı ihtiyaçları olduğunu göstermez. Onlar için sevgi de bir besindir. Bazen saksıları ufak olduğu halde sadece sevgiyle büyüdükleri hayretle görülmüştür. Bitkiyi nereye koyacağımızı iyi bilmeli, onları uygun yerlere yerleştirmememiz gerekir. Doğru bitkiyi doğru yere koymazsak başarı sansımız oldukça azalır. Bitki hiçbir zaman koltuk, sandalye, vazo vs gibi istediğimiz köşeye koyabileceğimiz bir aksesuar değildir. Yeşil dostlarımızı seçerken ışık ve ısı şartlarını, bitkinin konulacağı yerin genişliği gibi etkenleri göz önünde bulundurmalıyız. Bütçemizi iyi belirlemeli ve karşımızdaki satıcıya ne istediğimizi tam olarak anlatmalıyız.

Bitki boyları aynı olsa bile fiyatlarında büyük farklılıklar olabilir. Örneğin 160- 170 cm yükseklikte üç köklü Dracaena marginata ile aynı boydaki, ancak daha yaşlı olan üç köklü Dr. Compacta arasında üç kat fiyat farkı vardır. Bitkiyi yerleştireceğimiz alan dar ise ve palmiyelerden hoşlanıyorsak, çabuk büyüyen ve genişleyen Areca yerine, daha ağır ve yayılmadan büyüyen Kentia seçilmelidir. Direkt güneş alan bir ortamda Kentia, Dracaena marginata yerine, yaprakları güneşe daha dayanıklı Ficus veya Yucca kullanılmalıdır. Kısmi gölge olan ortamlarda Ficus benjamin, Fujer, yani eğrelti türleri yerine, daha ağır büyüyen, kalın gövdeli, koyu yeşil, etli yapraklı bitkiler kullanılmalıdır. Salon bitkilerinin satın alındığı en uygun zaman, gelişme sezonları içinde iç ve dış ısının dengede olduğu ilkbahar ve sonbahar arasıdır. Kış aylarında seralardan 18-20 derecede ve nemli ortamlara alınan bitkiler, evlerin kuru ve sıcak havasında uzun süre bocalayacaktır. Isı farklılıklarının artmasıyla birlikte bozulma riski de artar. Soğuk veya sıcak hava da zararlıdır. Hava ister soğuk, ister sıcak olsun, araba içinde bırakılan bitkiler çok kısa sürede kararır, yanar ve ölür.Evlerdeki kuru havanın bitki üzerindeki olumsuzluğunu azaltmak için; satın alınan bitkinin yaprakları ve uçları yanık, kararmış, yırtılmış olmamalıdır. Yaprak üstünde veya gövdede hastalık belirtisi olabilecek yapışkan ve kabuğumsu oluşumlar bulunmamalı, goncalı bitkiler seçilmelidir.Özellikle kış aylarında alınan bitkilerde ilk bir hafta on gün içerisinde görülen alt yapraklardaki birkaç sararma ve dökülme, ortam değişikliği nedeniyle normaldir, dökülmeler bir iki hafta içinde yavaşlar ve biter. Eğer yeni çıkan yapraklarda da yanmalar oluyorsa, bakım hatası yapılmaktadır. Büyük olasılıkla ortam bitki için çok kurudur. Ortamın ısısı düşürülmeli ve yapraklarına duş yaptırmalıdır. Sararma ve kuruma devam ederse bitkiyi aldığınız yere başvurmalı ve yardım almalısınız. Aldığınız bitkinin kökleri saksı içini sarmış ve dışarı çıkmaya başlamışsa saksı hemen büyütülmelidir. Kökler saksı içini kaplamışsa, ancak yine de bitkiyi istediğiniz renkte ve yapıdaki bir başka saksıya geçirmek istiyorsanız, kökleri koparmadan, yaralamadan, saksı altına drenaj yaparak saksıyı değiştirebilirsiniz.

Müsteri HizmetleriÇiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2020 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda Burçlar ve Çiçekler Facebook 
Ödeme Bitki Bakımı Twitter 
Güvenlik Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat 
Mesafeli Satış Sözleşmesi Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim Çiçek Yeri Seçimi  
Maslak çiçekçi Davutpaşa çiçekçi Karaköy çiçekçi Baltalimanı çiçekçi Firuzköy çiçekçi Çapa çiçekçi Gürpınar çiçekçi Küçükçekmece çiçekçi Rumeli Hisarı çiçekçi Taksim çiçekçi Elmadağ çiçekçi Şehremini çiçekçi Fındıklı çiçekçi Maslak acıbadem çiçekçi Mecidiyeköy çiçekçi Harbiye çiçekçi Kocatepe çiçekçi Arnavutköy çiçekçi Ulus çiçekçi Bebek çiçekçi Hadımköy çiçekçi Eminönü çiçekçi Tophane çiçekçi Sütlüce çiçekçi Sarıyer çiçekçi Cağaloğlu çiçekçi Kemerburgaz çiçekçi Etiler çiçekçi Akatlar çiçekçi Zeyinburnu çiçekçi Aksaray çiçekçi Cennet mah. çiçekçi Teşvikiye çiçekçi Cevizlibağ çiçekçi Sefaköy çiçekçi Yıldız çiçekçi Kabataş çiçekçi Nişantaşı çiçekçi Şirintepe çiçekçi Tarabya çiçekçi Beykent çiçekçi Rami çiçekçi Sultanahmet çiçekçi Tozkoparan çiçekçi Laleli çiçekçi Ayazağa çiçekçi Kumkapı çiçekçi Yeşilpınar çiçekçi Kumburgaz çiçekçi Ataköy çiçekçi Boğazköy çiçekçi Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi Güngören çiçekçi Başakşehir çiçekçi Topçular çiçekçi Mimarsinan çiçekçi Arnavutköy-Bolluca çiçekçi İstanbul çiçekçi Dolapdere çiçekçi Gültepe çiçekçi Seyrantepe çiçekçi Beyazıt çiçekçi Galatasaray çiçekçi Gümüşsuyu-Taksim çiçekçi Galata çiçekçi Samatya çiçekçi Hasköy çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Avrupa Konutları Tem çiçekçi Fındıkzade çiçekçi Tekstilkent çiçekçi Esenler çiçekçi Şişhane çiçekçi Cihangir-Beyoğlu çiçekçi sultangazi çiçekçi Okmeydanı çiçekçi Küçükköy çiçekçi Fulya çiçekçi İkitelli çiçekçi Emirgan çiçekçi Karaköy çiçekçi Florya çiçekçi İstinye çiçekçi Arnavutköy-Haraççı çiçekçi Çemberlitaş çiçekçi Sultançiftliği çiçekçi Çiçek Siparişi çiçekçi Eyüp çiçekçi Bahçeşehir çiçekçi Haramidere çiçekçi Cerrahpaşa çiçekçi Çağlayan çiçekçi Merter çiçekçi Kuruçeşme çiçekçi Mahmutbey çiçekçi Hisarüstü çiçekçi Vadi istanbul çiçekçi Arnavutköy-Taşoluk çiçekçi Mimaroba çiçekçi Şişli çiçekçi Halıcıoğlu çiçekçi Alibeyköy çiçekçi Samatya çiçekçi Balat çiçekçi Gayrettepe çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Ortaköy çiçekçi BAĞCILAR çiçekçi Kağıthane çiçekçi Kasımpaşa çiçekçi Yenibosna çiçekçi Kıraç çiçekçi Sefaköy çiçekçi Yedikule çiçekçi Levent çiçekçi Eyüp Park çiçekçi Beşiktaş çiçekçi Kocamustafapaşa çiçekçi Bahçeköy-Sarıyer çiçekçi Ambarlı çiçekçi Kayaşehir çiçekçi Topkapı çiçekçi Bayrampaşa çiçekçi Osmanbey çiçekçi Fatih çiçekçi Büyükçekmece çiçekçi Halkalı çiçekçi Kıraç çiçekçi Esenkent çiçekçi Unkapanı çiçekçi Haznedar çiçekçi İstoç çiçekçi Haseki çiçekçi Beylikdüzü çiçekçi Zeytinburnu çiçekçi Yeşilköy çiçekçi Avcılar çiçekçi Yakuplu çiçekçi Gaziosmanpaşa çiçekçi Esenyurt çiçekçi haliç kongre merkezi çiçekçi Şirinevler çiçekçi Büyükdere-Sarıyer çiçekçi Pangaltı çiçekçi Maslak Acıbadem Hastanesi çiçekçi Mall of istanbul çiçekçi Bağcılar çiçekçi Güneşli çiçekçi Bakırköy çiçekçi Edirnekapı çiçekçi Bahçelievler çiçekçi Zincirlikuyu çiçekçi Beyoğlu çiçekçi Yenikapı çiçekçi Balmumcu çiçekçi Atışalanı çiçekçi Çiçek dagitim bölgeleri
çiçekçi