Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 22 Nisan 2019 - Pazartesi
Bitki Bakımı
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.
Seralarda yetiştirdiğimiz ya da dışardan satın aldığımız İç mekan bitkilerini bulunduğunuz ortama götürdüğünüzde, bazılarının yapraklarının hızla sarardığını, çiçeklerinin solduğunu, uzun süre yaşamadığını görebilirsiniz. Bunların yaşanmaması için işte sizlere bitki bakımı için pratik ve kolay bilgiler sunuyoruz.

Özellikle ithal bitkilerde meydana gelen olumsuzlukları, aldığımız bitkinin kalitesine, satıcıların yanlış yönlendirmesine bağlar, problemler tekrar ettiğinde bitki almamaya karar veririz. Bitkilerin bozulmasının çeşitli nedenleri vardır. Ancak yetiştirdiğiniz bitkilerin her birinin özenli bakım gerektirdiğini unutmayın. İnsan isteklerine paralel ihtiyaçları olmadığı anlamına gelmez. Konuşmamaları veya hızlı hareket edememeleri onların farklı ihtiyaçları olduğunu göstermez. Onlar için sevgi de bir besindir. Bazen saksıları ufak olduğu halde sadece sevgiyle büyüdükleri hayretle görülmüştür. Bitkiyi nereye koyacağımızı iyi bilmeli, onları uygun yerlere yerleştirmememiz gerekir. Doğru bitkiyi doğru yere koymazsak başarı sansımız oldukça azalır. Bitki hiçbir zaman koltuk, sandalye, vazo vs gibi istediğimiz köşeye koyabileceğimiz bir aksesuar değildir. Yeşil dostlarımızı seçerken ışık ve ısı şartlarını, bitkinin konulacağı yerin genişliği gibi etkenleri göz önünde bulundurmalıyız. Bütçemizi iyi belirlemeli ve karşımızdaki satıcıya ne istediğimizi tam olarak anlatmalıyız.

Bitki boyları aynı olsa bile fiyatlarında büyük farklılıklar olabilir. Örneğin 160- 170 cm yükseklikte üç köklü Dracaena marginata ile aynı boydaki, ancak daha yaşlı olan üç köklü Dr. Compacta arasında üç kat fiyat farkı vardır. Bitkiyi yerleştireceğimiz alan dar ise ve palmiyelerden hoşlanıyorsak, çabuk büyüyen ve genişleyen Areca yerine, daha ağır ve yayılmadan büyüyen Kentia seçilmelidir. Direkt güneş alan bir ortamda Kentia, Dracaena marginata yerine, yaprakları güneşe daha dayanıklı Ficus veya Yucca kullanılmalıdır. Kısmi gölge olan ortamlarda Ficus benjamin, Fujer, yani eğrelti türleri yerine, daha ağır büyüyen, kalın gövdeli, koyu yeşil, etli yapraklı bitkiler kullanılmalıdır. Salon bitkilerinin satın alındığı en uygun zaman, gelişme sezonları içinde iç ve dış ısının dengede olduğu ilkbahar ve sonbahar arasıdır. Kış aylarında seralardan 18-20 derecede ve nemli ortamlara alınan bitkiler, evlerin kuru ve sıcak havasında uzun süre bocalayacaktır. Isı farklılıklarının artmasıyla birlikte bozulma riski de artar. Soğuk veya sıcak hava da zararlıdır. Hava ister soğuk, ister sıcak olsun, araba içinde bırakılan bitkiler çok kısa sürede kararır, yanar ve ölür.Evlerdeki kuru havanın bitki üzerindeki olumsuzluğunu azaltmak için; satın alınan bitkinin yaprakları ve uçları yanık, kararmış, yırtılmış olmamalıdır. Yaprak üstünde veya gövdede hastalık belirtisi olabilecek yapışkan ve kabuğumsu oluşumlar bulunmamalı, goncalı bitkiler seçilmelidir.Özellikle kış aylarında alınan bitkilerde ilk bir hafta on gün içerisinde görülen alt yapraklardaki birkaç sararma ve dökülme, ortam değişikliği nedeniyle normaldir, dökülmeler bir iki hafta içinde yavaşlar ve biter. Eğer yeni çıkan yapraklarda da yanmalar oluyorsa, bakım hatası yapılmaktadır. Büyük olasılıkla ortam bitki için çok kurudur. Ortamın ısısı düşürülmeli ve yapraklarına duş yaptırmalıdır. Sararma ve kuruma devam ederse bitkiyi aldığınız yere başvurmalı ve yardım almalısınız. Aldığınız bitkinin kökleri saksı içini sarmış ve dışarı çıkmaya başlamışsa saksı hemen büyütülmelidir. Kökler saksı içini kaplamışsa, ancak yine de bitkiyi istediğiniz renkte ve yapıdaki bir başka saksıya geçirmek istiyorsanız, kökleri koparmadan, yaralamadan, saksı altına drenaj yaparak saksıyı değiştirebilirsiniz.

Müsteri Hizmetleri Çiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2019 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda   Burçlar ve Çiçekler Facebook  
Ödeme   Bitki Bakımı Twitter  
Güvenlik   Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat  
Mesafeli Satış Sözleşmesi   Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim   Çiçek Yeri Seçimi MOBİL SİTE CEP ŞUBE  
Yeşilpınar çiçekçi  Topkapı çiçekçi  Bakırköy çiçekçi  Balmumcu çiçekçi  Bayrampaşa çiçekçi  Hisarüstü çiçekçi  Kıraç çiçekçi  Kumkapı çiçekçi  Bahçelievler çiçekçi  Yedikule çiçekçi  Ayazağa çiçekçi  Bahçeşehir çiçekçi  Halkalı çiçekçi  Cevizlibağ çiçekçi  Yeşilköy çiçekçi  İstinye çiçekçi  Kasımpaşa çiçekçi  Gümüşsuyu-Taksim çiçekçi  Küçükçekmece çiçekçi  Arnavutköy-Haraççı çiçekçi  Arnavutköy-Bolluca çiçekçi  Emirgan çiçekçi  Kemerburgaz çiçekçi  Samatya çiçekçi  Yenikapı çiçekçi  İkitelli çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Cennet mah. çiçekçi  Baltalimanı çiçekçi  Esenler çiçekçi  Beykent çiçekçi  Cağaloğlu çiçekçi  Esenyurt çiçekçi  Teşvikiye çiçekçi  Unkapanı çiçekçi  Beylikdüzü çiçekçi  Boğazköy çiçekçi  Mimarsinan çiçekçi  Arnavutköy-Taşoluk çiçekçi  Edirnekapı çiçekçi  Kuruçeşme çiçekçi  Bayrampaşa çiçekçi  Büyükdere-Sarıyer çiçekçi  Nişantaşı çiçekçi  Yıldız çiçekçi  Zeyinburnu çiçekçi  Zeytinburnu çiçekçi  Bağcılar çiçekçi  Samatya çiçekçi  Halıcıoğlu çiçekçi  Cerrahpaşa çiçekçi  Çemberlitaş çiçekçi  Kumburgaz çiçekçi  Mahmutbey çiçekçi  Kabataş çiçekçi  Ambarlı çiçekçi  Kıraç çiçekçi  Şehremini çiçekçi  Tophane çiçekçi  Gayrettepe çiçekçi  Avrupa Konutları Tem çiçekçi  Osmanbey çiçekçi  Sefaköy çiçekçi  Dolapdere çiçekçi  Ortaköy çiçekçi  Büyükçekmece çiçekçi  Şirintepe çiçekçi  Bahçeköy-Sarıyer çiçekçi  Seyrantepe çiçekçi  Haseki çiçekçi  Sütlüce çiçekçi  Atışalanı çiçekçi  Merter çiçekçi  Cihangir-Beyoğlu çiçekçi  Firuzköy çiçekçi  Kağıthane çiçekçi  Maslak çiçekçi  Rumeli Hisarı çiçekçi  Rami çiçekçi  Maslak Acıbadem Hastanesi çiçekçi  Şişli çiçekçi  Fındıklı çiçekçi  Eminönü çiçekçi  Hasköy çiçekçi  Kasımpaşa çiçekçi  Şirinevler çiçekçi  Maslak acıbadem çiçekçi  Mimaroba çiçekçi  BAĞCILAR çiçekçi  Yenibosna çiçekçi  Mecidiyeköy çiçekçi  Laleli çiçekçi  Sarıyer çiçekçi  Haramidere çiçekçi  Beyoğlu çiçekçi  Çapa çiçekçi  Gültepe çiçekçi  Fulya çiçekçi  Topçular çiçekçi  Güngören çiçekçi  Galata çiçekçi  Sultançiftliği çiçekçi  Eyüp Park çiçekçi  Elmadağ çiçekçi  Vadistanbul çiçekçi  Haznedar çiçekçi  Kocatepe çiçekçi  Avcılar çiçekçi  Taksim çiçekçi  Hadımköy çiçekçi  Gürpınar çiçekçi  Pangaltı çiçekçi  İstoç çiçekçi  Başakşehir çiçekçi  Yakuplu çiçekçi  Zincirlikuyu çiçekçi  Alibeyköy çiçekçi  Küçükköy çiçekçi  Levent çiçekçi  Mall of istanbul çiçekçi  Güneşli çiçekçi  Galatasaray çiçekçi  Eyüp çiçekçi  Akatlar çiçekçi  Fatih çiçekçi  Harbiye çiçekçi  Ulus çiçekçi  Etiler çiçekçi  Balat çiçekçi  Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi  Beyazıt çiçekçi  Arnavutköy çiçekçi  haliç kongre merkezi çiçekçi  Okmeydanı çiçekçi  Fındıkzade çiçekçi  Davutpaşa çiçekçi  Tarabya çiçekçi  Kocamustafapaşa çiçekçi  Tekstilkent çiçekçi  Florya çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Esenkent çiçekçi  Çağlayan çiçekçi  Sultanahmet çiçekçi  Gaziosmanpaşa çiçekçi  Şişhane çiçekçi  Ataköy çiçekçi  Bebek çiçekçi  Kayaşehir çiçekçi  Tozkoparan çiçekçi  Aksaray çiçekçi  Sefaköy çiçekçi  Beşiktaş çiçekçi  Çiçek dagitim bölgeleri