Web Sitemize hoşgeldiniz... » Üye Girişi » Üye Ol
Hosgeldiniz, Bugün 25 Mart 2019 - Pazartesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Çiçek siparişiniz alıcı kişinin belirtmiş olduğunuz adresine teslim edilecektir. Belirtmiş olduğunuz adreste alıcı kişiye ulaşılamaması durumunda çiçeğiniz apartman görevlisine, komşuya imza karşılığında teslim edilebilir. Bazı iş yerlerinde, hastane ve okullarda çiçeğinizin personelimiz tarafından teslim edilmesine izin verilmemektedir. Bu durumda çiçeğiniz resepsiyon görevlisine, danışmaya imza karşılığında teslim edilmektedir.
Nikah - Düğün - Açılış siparişlerinde, çiçekler alıcıya teslim edilememesi durumunda görevliye imza karşılığında teslim edilmektedir.

MADDE 1- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI`nın, ALICI`ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ve ilgili diğer yasal hükümler uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. 

MADDE 2- SÖZLEŞME’NİN KURULMASI

2.1 ALICI SÖZLEŞME’Yİ OKUDUĞUNU, ANLADIĞINI, HAKLARININ VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BİLİNCİNDE OLDUĞUNU KABUL EDER. 

2.2 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞME İLE KARARLAŞTIRILAN EDİMLER ARASINDA HİÇBİR ORANSIZLIK BULUNMADIĞINI VE KARŞILIKLI EDİMLERİN İŞİN NİTELİĞİNE UYGUN OLDUĞUNU, SÖZLEŞME KONUSUNA GİREN İŞLEMLER KAPSAMINDA HERHANGİ BİR TECRÜBESİZLİKLERİNİN BULUNMADIĞINI KABUL EDERLER.

2.3 ALICI, SÖZLEŞME KAPSAMINDA YER ALAN İŞLEMLERİN KENDİ MENFAATİNE UYGUN OLDUĞU KONUSUNDA TAM BİR KANAATE VARDIĞINI VE TÜM ŞARTLARA KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE, HİÇBİR GÜÇLÜK VEYA SIKINTI İÇİNDE OLMADAN, DÜŞÜNEREK, İSTEYEREK VE BİLEREK UYACAĞINI KABUL EDER.

2.4 SATICI VE ALICI, SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİN HAKSIZ ŞART SAYILABİLECEK BİR ÖZELLİK TAŞIMADIĞINI, MENFAATLER DENGESİ BAKIMINDAN BİR HAKSIZLIK OLMADIĞINI KABUL EDER.

2.5 İŞBU SÖZLEŞME, EKLERİ VE ciceksatis.com ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLER KAPSAMINDA TEDARİK EDİLEN BİLGİLER VE ELEKTRONİK VASITALARLA ONAYLANAN KONULAR KAMPANYALI SATIŞLARA İLİŞKİN UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’İN 6. MADDESİ’NİN GEREKLİLİKLERİNE KARŞILIK GELMEKTEDİR.

2.6 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ TÜKETİCİ SÖZLEŞMELERİNDEKİ HAKSIZ ŞARTLAR HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ UYARINCA HERHANGİ BİR HAKSIZ ŞART İÇERMEMEKTEDİR. HÜKÜMLER DÜRÜSTLÜK VE İYİNİYET KURALINA AYKIRILIK TEŞKİL ETMEMEKTE OLUP TÜKETİCİNİN KORUNMASI MEVZUATINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

2.7 İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ 6098 SAYILI YENİ BORÇLAR KANUNU HÜKÜMLERİ DE DİKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. YENİ BORÇLAR KANUNU’NUN 21. MADDESİNDE ÖNGÖRÜLEN BAĞLAYICILIK VE İÇERİK DENETİMİ ALICI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNDEN HİÇBİRİ İŞBU SÖZLEŞME’NİN NİTELİĞİNE VE İŞİN ÖZELLİĞİNE YABANCI (ŞAŞIRTICI ŞARTLAR) NİTELİK TAŞIMAZ. İŞBU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ AÇIK VE ANLAŞILIR BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ OLUP BİRDEN ÇOK ANLAMI İFADE ETMEMEKTEDİR.

MADDE 3- SATICI BİLGİLERİ 

Ünvanı: Parlak Çiçek

Adresi: Bayrampaşa / İSTANBUL

Telefon: 0212 640 13 14

 

MADDE 4- ALICI(TÜKETİCİ) BİLGİLERİ 

Adı/Soyadı/Unvanı:

Adresi:

Telefon:

E-mail:

MADDE 5- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ 

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi adedi, satış bedeli, ödeme şekli, Aşağıda belirtildiği gibidir:

Sözleşme Tarihi: Belirtilen Tarih

Ürünün Teslim Tarihi: .. Belirtilen Tarih

Teslim masraflarının tutarı : Belirlenen Ücret

Mal/Ürün/Hizmet Türü: Çiçek Gönderimi

Miktarı: Belirtilen Adet

Marka/Model:

Peşin TL. Satış Fiyatı(Vergiler Dahil): TL

MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER 

6.1 ALICI, Madde 5`te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2 Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre tüketiciye yazılı olarak bildirilmek koşuluyla en fazla 10 gün uzatılabilir.

6.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

6.4 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, SATICI’ya eşit kalite ve fiyatta mal veya hizmet tedarik edebilir.

6.5 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda teyit edilmesi ve sözleşme konusu siparişin bedelinin ödenmesi şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.6 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeniyle sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine iade edilir.

6.7 ALICI`nın iş bu sözleşmedeki ödeme yükümünün herhangi bir şekilde gerçekleşmemesi halinde SATICI, tahsil edilemediği ürün bedelini, ürünün teslim günündeki fiyatı üzerinden ve sözleşmede öngörülen faiz oranları üzerinden işletilecek faizi ile birlikte tahsili amacıyla icra takibi başlatılabilir, alacak davası açılabilir ve diğer hukuki yollara başvurabilir.

MADDE 7- CAYMA HAKKI 

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik`in Cayma Hakkı başlıklı 7.maddesi 4.fıkrası c bendine göre ; Tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre ALICI’nın veya SATICI’nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

Müsteri Hizmetleri Çiçek Bilgileri Sosyal Medya  
Parlak Çiçekçilik Web Sitesi
© 2019 Tüm hakları saklıdır !

Çiçekçi web sitemize hoşgeldiniz. Amacımız, sizleri ve sevdiklerinizi memnun etmek. Büyük sevgiyle hazırladığımız çiçeklerimiz ile duygularınızı sevdiklerinize ulaştırıyoruz. Daima mutlu günlerinizin çiçekçisi olmak dileği ile...
   Pinterest
Hakkımızda   Burçlar ve Çiçekler Facebook  
Ödeme   Bitki Bakımı Twitter  
Güvenlik   Çiçeklerin Anlamı Müşteri Yorumları  
Teslimat  
Mesafeli Satış Sözleşmesi   Saksı Seçimi Google Maps  
İletişim   Çiçek Yeri Seçimi MOBİL SİTE CEP ŞUBE  
Kocatepe çiçekçi  Şişli çiçekçi  Harbiye çiçekçi  Haramidere çiçekçi  Küçükçekmece çiçekçi  Beykent çiçekçi  Tozkoparan çiçekçi  Tarabya çiçekçi  BAĞCILAR çiçekçi  Sefaköy çiçekçi  Teşvikiye çiçekçi  Şirinevler çiçekçi  Başakşehir çiçekçi  Alibeyköy çiçekçi  Kıraç çiçekçi  Ortaköy çiçekçi  Kumkapı çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Ayazağa çiçekçi  Şişhane çiçekçi  Mimaroba çiçekçi  Balmumcu çiçekçi  Merter çiçekçi  Fındıkzade çiçekçi  Nişantaşı çiçekçi  Çemberlitaş çiçekçi  Güneşli çiçekçi  Levent çiçekçi  Akatlar çiçekçi  Dolapdere çiçekçi  Beşiktaş çiçekçi  Karaköy çiçekçi  Maslak çiçekçi  Şehremini çiçekçi  Bayrampaşa çiçekçi  Esenyurt çiçekçi  Topkapı çiçekçi  Bahçeşehir çiçekçi  Beyazıt çiçekçi  Kabataş çiçekçi  Pangaltı çiçekçi  Arnavutköy-Tayakadın çiçekçi  Bayrampaşa çiçekçi  Eyüp çiçekçi  Boğazköy çiçekçi  Avcılar çiçekçi  Avrupa Konutları Tem çiçekçi  Ulus çiçekçi  Topçular çiçekçi  Cevizlibağ çiçekçi  Fulya çiçekçi  Yenikapı çiçekçi  Cağaloğlu çiçekçi  Yeşilköy çiçekçi  Arnavutköy-Haraççı çiçekçi  Halıcıoğlu çiçekçi  Yakuplu çiçekçi  Baltalimanı çiçekçi  Vadistanbul çiçekçi  Cennet mah. çiçekçi  Rumeli Hisarı çiçekçi  Sütlüce çiçekçi  Kağıthane çiçekçi  Seyrantepe çiçekçi  Ambarlı çiçekçi  Hisarüstü çiçekçi  Aksaray çiçekçi  Çapa çiçekçi  Tophane çiçekçi  Edirnekapı çiçekçi  Fatih çiçekçi  Zeyinburnu çiçekçi  Hasköy çiçekçi  haliç kongre merkezi çiçekçi  Yıldız çiçekçi  Küçükköy çiçekçi  Okmeydanı çiçekçi  Yedikule çiçekçi  Büyükçekmece çiçekçi  Unkapanı çiçekçi  Zeytinburnu çiçekçi  Kumburgaz çiçekçi  Davutpaşa çiçekçi  Laleli çiçekçi  Kocamustafapaşa çiçekçi  Gaziosmanpaşa çiçekçi  Mecidiyeköy çiçekçi  Mall of istanbul çiçekçi  Maslak acıbadem çiçekçi  İkitelli çiçekçi  Bağcılar çiçekçi  Firuzköy çiçekçi  Emirgan çiçekçi  Samatya çiçekçi  Şirintepe çiçekçi  Fındıklı çiçekçi  Eyüp Park çiçekçi  Etiler çiçekçi  Bahçelievler çiçekçi  İstinye çiçekçi  Güngören çiçekçi  Beyoğlu çiçekçi  Bakırköy çiçekçi  Halkalı çiçekçi  İstoç çiçekçi  Bahçeköy-Sarıyer çiçekçi  Rami çiçekçi  Beylikdüzü çiçekçi  Eminönü çiçekçi  Esenkent çiçekçi  Yeşilpınar çiçekçi  Gümüşsuyu-Taksim çiçekçi  Zincirlikuyu çiçekçi  Ataköy çiçekçi  Gürpınar çiçekçi  Galata çiçekçi  Büyükdere-Sarıyer çiçekçi  Samatya çiçekçi  Yenibosna çiçekçi  Sefaköy çiçekçi  Çağlayan çiçekçi  Maslak Acıbadem Hastanesi çiçekçi  Kasımpaşa çiçekçi  Atışalanı çiçekçi  Mahmutbey çiçekçi  Taksim çiçekçi  Arnavutköy çiçekçi  Kuruçeşme çiçekçi  Haznedar çiçekçi  Mimarsinan çiçekçi  Arnavutköy-Taşoluk çiçekçi  Kıraç çiçekçi  Florya çiçekçi  Kemerburgaz çiçekçi  Balat çiçekçi  Bebek çiçekçi  Sarıyer çiçekçi  Gültepe çiçekçi  Cerrahpaşa çiçekçi  Sultançiftliği çiçekçi  Esenler çiçekçi  Galatasaray çiçekçi  Osmanbey çiçekçi  Elmadağ çiçekçi  Sultanahmet çiçekçi  Kasımpaşa çiçekçi  Hadımköy çiçekçi  Cihangir-Beyoğlu çiçekçi  Tekstilkent çiçekçi  Haseki çiçekçi  Kayaşehir çiçekçi  Arnavutköy-Bolluca çiçekçi  Gayrettepe çiçekçi  Çiçek dagitim bölgeleri